Udrażnianie kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji jest usługą najczęściej wykonywaną przez firmę KanEkspert. Świadcząc usługi przepychania kanalizacji nie ograniczamy się tylko i wyłącznie do jednej metody, ponieważ niektóre sposoby przetykania kanalizacji są mało skuteczne w różnych sytuacjach np. próba udrażniania głównego odpływu w którym znajduje się zalegający osad na dnie rury skończy się niepowodzeniem w przypadku próby udrożnienia za pomocą sprężyny elektrycznej. Firma KanEkspert do wykonania usługi udrażniania instalacji kanalizacyjnej stosuje dwie metody - mechaniczną oraz wysokociśnieniową WUKO

Zdobyte doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt zapewniają naszej firmie świadczenie profesjonalnych usług udrażniania kanalizacji. Dzięki monitoringowi kanalizacji jesteśmy w stanie zdiagnozować i przeważnie usunąć przyczynę problemu zatkanej kanalizacji co dla Państwa skutkuje oszczędnością pieniędzy oraz bezproblemowym użytkowaniem instalacji kanalizacyjnej.

Wiedząc że awaria nie wybiera dnia ani godziny jesteśmy do Państwa dyspozycji całodobowo. Gwarantujemy skuteczność, jeśli jednak nie uda nam się udrożnić kanalizacji a instalacja nie jest uszkodzona wtedy nie pobieramy opłat!

Zapchana studzienka kanalizacyjna

Pomagamy całodobowo firmom, instytucjom, wspólnotom mieszkaniowym oraz osobom prywatnym w problemach związanych z kanalizacją.

... zadzwoń i pozbądź się przykrego problemu!

663 393 666

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji - WUKO

Udrażnianie kanalizacji wykonywane jest specjalistycznym pojazdem z zabudową wytwarzającą bardzo wysokie ciśnienie wody połączone z dużym przepływem wody. Za pomocą węża wysokociśnieniowego oraz profesjonalnej dyszy z wieloma strumieniami woda rozbija osady tym samym udrażniając kanalizację w sposób szybki i bardzo skuteczny. Wąż wysokociśnieniowy o długości ponad 80m zostaje samoistnie wciąganięty do przewodu kanalizacyjnego dzięki strumieniom wody wychodzących z dyszy tworzących zjawisko odrzutu. Metoda jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, ponieważ woda, którą wykorzystujemy nie zawiera żadnych substancji chemicznych.

Dysza do udrażniania kanalizacji metodą wysokociśnieniową
Dysza do udrażniania kanalizacji metodą wysokociśnieniową WUKO

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na szybkość oraz co ważniejsze skuteczność przetykania kanalizacji jest duży przepływ wody. Pojazd wykorzystywany przez firmę KanEkspert, oprócz stosunkowo małych rozmiarów, pozwalających na wjazd do parkingów podziemnych oraz ciasnych bram i uliczek, posiada pompę wysokociśnieniową wytwarzającą ciśnienie wody 200 bar oraz przepływ wody do 120 l/min. Dzięki wysokim parametrom naszego sprzętu jesteśmy w stanie udrożnić rury o większej średnicy.

Udrażnianie kanalizacji za pomocą WUKO
Udrażnianie kanalizacji metodą WUKO

Metoda wysokociśnieniowa idealnie nadaje się do udrażniania oraz czyszczenia kanalizacji z osadów takich jak: tłuszcz, piasek, żwir stosowana jest głównie na zewnątrz budynków - gdzie udrażnianie odbywa się od szamb, oczyszczalni ekologicznych lub rewizji itp.

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji
Zasada działania WUKO

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji - sprężyna elektryczna

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji jest stosowane głownie wewnątrz budynków. Spirala przenoszona w specjalnych koszach w zależności od średnicy łączona w kawałkach o długościach 2.3m oraz 4.5m. Sprężyna napędzana jest przez maszynę o dużej mocy z wbudowanym sprzęgłem, dzięki któremu obsługa jest bezproblemowa i bezpieczna.

Sprężynę elektryczną wykorzystujemy do udrażniania:
  • zlewów kuchennych
  • toalet - podwieszanych oraz kompaktowych WC
  • kratek pod wanną
  • pionów oraz poziomów kanalizacyjnych wewnątrz budynków
  • umywalek itp.
Sprężyna elektryczna do mechanicznego udrażniania kanalizacji
Sprężyna elektryczna do mechanicznego udrażniania kanalizacji

W zależności od średnicy rury kanalizacyjnej stosowane są spirale różnego rozmiaru 16mm lub 22mm. Każda używana przez nas sprężyna posiada wymienną końcówkę, która w zależności od typu zapchania oraz średnicy rury jest dowolnie zmieniana . Specjalistyczne końcówki o średnicy od 16mm do 100mm pozwalają na szybkie i długotrwałe przepchnięcie kanalizacji.

Końcówka do udrażniania za pomocą spirali elektrycznej
Końcówka przeznaczona do udrażniania kanalizacji DN100 lub większej

Udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami

Duża część społeczeństwa próbując zaoszczędzić pieniądze decyduje się na udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami kupując w pobliskim markecie bądź sklepie hydraulicznym ręczną sprężynę do przetykania kanalizacji która jest zazwyczaj jest bardzo cienka lub wykonana ze słabej jakości materiału. Wykorzystanie takiej sprężyny w celu przepychania kanalizacji może doprowadzić do:

  • zawinięcia i skręcenia się sprężyny w rurze
  • niektóre końcówki sprężyny w skrajnych przypadkach mogą uszkodzić rurę PVC
  • udrożnienia kanalizacji na krótki okres - sprężyna zrobi dziurkę odpowiadającą swojej średnicy
  • ... oraz wiele innych nieprzyjemnych przypadków

Poniżej w celach informacyjnych umieściliśmy zdjęcie kamery inspekcyjnej na którym widoczna jest skręcona i zwinięta sprężyna. Klient próbując udrożnić kratkę odpływową użył do tego celu spirali do udrażniania rur kupionej w pobliskim markecie. Sprężyna po napotkaniu na opór zawinęła się oraz urwała się przy bezskutecznej próbie wyciągnięcia jej z kanalizacji. Niestety w tym przypadku jedynie kucie posadzki wydostanie tą sprężynę czego efektem jest ok. dziesięciokrotny wzrost kosztów niż w przypadku skorzystania z naszej usługi...

Zwinięta sprężyna w rurze kanalizacyjnej
Zawinięta sprężyna w rurze kanalizacyjnej

Udrażnianie kanalizacji - obszar działania

KanEkspert oferuje usługi związane z udrażnianiem kanalizacji w wielu miejscowościach na obszarze aż pięciu wojewdództw.

Na całym obszarze działania firmy KanEkspert obowiązuje bezpłatny dojazd!

Niezależnie od stosowanej metody, gdy problem zatkanej kanalizacji powraca po stosunkowo krótkim czasie należy wykonać inspekcję kanalizacji aby wykluczyć uszkodzenie rur takie jak deformacja pionowa (zagniecenie) lub wystającą uszczelkę itp.

663 393 666

Zainteresowany? Czekamy na Twój kontakt!


Zobacz również...
Czyszczenie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji usuwa najtwardszy tłuszcz, piach oraz inne złogi. Twoja kanalizacja nie oprze się sile 200 bar!

Czyszczenie kanalizacji

Inspekcja kanalizacji

Inspekcja kanalizacji

Inspekcja kanalizacji rozwieje wszystkie wątpliwości związane z instalacją. Nie domyślaj się! - Zobacz co dokładnie dzieje się z Twoją kanalizacją!

Inspekcja kanalizacji

Radiowa lokalizacja uszkodzeń kanalizacji

Precyzyjna lokalizacja uszkodzeń kanalizacji

Precyzyjnie zlokalizujemy Twój problem kanalizacją! Koniec kopania lub kucia na wyczucie.

Lokalizacja uszkodzeń