Czyszczenie kanalizacji Tychy

Czyszczenie kanalizacji jest jedną z głównych usług komunalnych wykonywanych przez firmę KanEkspert na terenie Tych oraz pobliskich miejscowości. Oferujemy płukanie kanalizacji zarówno sprzętem WUKO jak i mechaniczne czyszczenie kanalizacji z najtwardszych osadów.

Wykonujemy usługi z zakresu czyszczenia:

663 393 666

Twoja kanalizacja potrzebuje czyszczenia? Zadzwoń już teraz!

Obszar działania KanEkspert - czyszczenie kanalizacji

Czyścimy kanalizację na terenie Tych we wszystkich dzielnicach:

Cielmice
Czułów
Glinka
Jaroszowice
Mąkołowiec
Paprocany
Radziejówka
Stare Tychy
Suble
Śródmieście
Urbanowice
Wartogłowiec
Wilkowyje
Wygorzele
Zawiść
Zwierzyniec
Żwaków

Obsługujemy ponadto wszystkie miejscowości znajdujące się w promieniu 20km od Tych, zaliczają się do nich:

Bieruń, Bodzów, Bojszowy, Brzezinka, Chełm Śląski, Chropań, Czarków, Frydek, Gajówka Wola, Gostyń, Imielin, Jankowice, Jedlina, Kobiór, Kolonia Stawowa, Kopciowice, Lędziny, Łaziska Górne, Międzyrzecze, Mikołów, Mysłowice, Nowe Bojszowy, Piasek, Pławy, Studzienice, Świerczyniec, Wola, Wyry

Dojazd do klienta wliczony jest w cenę usługi i nie podlega dodatkowym opłatom.

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji jest jedną z głównych usług oferowanych przez naszą firmę. Dzięki niezwykle silnemu strumieniowi wody o sile 200 bar wytworzonego prez pompę wysokociśnieniową zabrudzenia powstałe w rurze takie jak tłuszcze, piasek, żwir itp. są zrywane ze ścianek rur a następnie wypłukiwane do studni rewizyjnej bądź szamba. Metoda wysokociśnieniowa potocznie zwana WUKO wykorzystywana głownie w sytuacji czyszczenia głównego odpływu z budynku lub odcinka kanalizacji pomiędzy studzienkami. Dzięki niewielkim gabarytom pojazdu jesteśmy w stanie wykonać czyszczenie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej za pomocą metody hydrodynamicznej WUKO w różnych halach produkcyjnych bądź magazynach a nawet domach jednorodzinnych!

Wysokociśnieniowe czyszczenie knanalizacji = zasada działania
Czyszczenie kanalizacji za pomocą WUKO

Firma KanEkspert posiada samochód z silną zabudową wysokociśnieniową wytwarzającą strumień o ciśnieniu 200 bar oraz maksymalnym przepływie wody ponad 120l/min, dzięki czemu jesteśmy w stanie czyścić nawet większe średnice rur. Dodatkowym atutem naszego pojazdu są jego gabaryty, cały osprzęt zamontowany jest na niskim samochodzie dostawczym przez co możemy wjechać wszędzie tam gdzie jest to niemożliwe dla większych samochodów , dlatego ciasne bramy kamienic oraz podziemne parkingi nie są dla nas większym problemem.

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji
Zabudowa do wysokociśnieniowego czyszczenia kanalizacji

Za pomocą węża wysokociśnieniowego o długości ponad 80 m możemy poddać czyszczeniu nawet długie odcinki instalacji kanalizacyjnej bez studzienek rewizyjnych. Metoda hydrodynamiczna jest całkowicie bezpieczna dla rur oraz środowiska, ponieważ do czyszczenia używamy wyłącznie czystej wody bez zawartości środków chemicznych.

Metoda wysokociśnieniowa idealnie nadaje się do czyszczenia kanalizacji z wadami konstrukcyjnymi - miejscowymi załamaniami spadku. W instalacji kanalizacyjnej, która posiada miejscowe załamanie spadku tzw.niecki ścieki zamiast swobodnie przepływając, zalegają w uszkodzonym odcinku instalacji tworząc z czasem stosunkowo twarde osady do usunięcia. Wyłącznie czyszczenie kanalizacji metodą wysokociśnieniową WUKO przy zastosowaniu odpowiednich dysz jest w stanie całkowicie usunąć złogi z odcinka o miejscowym załamaniu spadku.

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji wykonywane jest głównie wewnątrz budynków. W tej metodzie głównym sprzętem wykorzystywanym do czyszczenia jest sprężyna elektryczna zakończona specjalną końcówką do czyszczenia - frezowania twardych osadów przylegających do rury, które zmiejszają jej prześwit.

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji
Czyszczenie kanalizacji metodą mechaniczną

Sprężyna do czyszczenia kanalizacji napędzana jest przez specjalistyczne urządzenie o dużej mocy, które powoduje obrót sprężyny w stronę wybraną przez operatora. Sprężyna wykonana jest ze specjalnie wzmiacnianej stali sprężynowej gwarantującej wysoką sztywność nawet na dłuższych odcinkach przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności niezbędnej w celu pokonania ciasnych kolan w instalacji kanalizacyjnej.

Firma KanEkspert posiada wzmacniane sprężyny do czyszczenia kanalizacji - odporne na trudne warunki. Sprężyna podczas mechanicznego czyszczenia kanalizacji jest powoli wpuszczana do instalacji kanalizacyjnej wtedy profesjonalna końcówka frezująca czyści ścianki rur rozbijając najtwardsze zanieczyszczcenia.

Doskonały efekt mechanicznego czyszczenia kanalizacji widoczny jest w przypadku wewnętrznej kanalizacji wykonanej z rur żeliwnych, gdzie lata spowodowały zmniejszenie światła wewnątrz rury. Mechaniczne czyszczenie kanalizacji pozwala przywrócić pierwotną średnicę rurom żeliwnym bez konieczności wymiany instalacji.

Urządzenie do mechanicznego czyszczenia kanalizacji marki Ridgid
Urządzenie do mechanicznego czyszczenia kanalizacji

Zobacz również...
Udrażnianie kanalizacji Tychy

Udrażnianie kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji jedynie specjalistycznym sprzętem pozostawia długotrwały efekt. Sprawdź nas!

Udrażnianie kanalizacji

Inspekcja kanalizacji w Tychach

Inspekcja kanalizacji

Inspekcja kanalizacji rozwieje wszystkie wątpliwości związane z instalacją. Nie domyślaj się! - Zobacz dokładnie dzieje się z Twoją kanalizacją!

Inspekcja kanalizacji

Radiowa lokalizacja uszkodzeń kanalizacji w Tychach

Precyzyjna lokalizacja uszkodzeń kanalizacji

Precyzyjnie zlokalizujemy Twój problem kanalizacją! Koniec kopania lub kucia na wyczucie.

Lokalizacja uszkodzeń